18 Czerwiec 2024
Nasze kierunki w roku szkolnym 2021/22

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły
Deklaracja dostępności

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

PLAN LEKCJI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

Egzamin maturalny i zawodowy 2021

ZDALNE NAUCZANIE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
AKADEMIA MŁODEGO CUKIERNIKA
AKADEMIA MŁODEGO CUKIERNIKA

     Od stycznia 2015 r. rusza nowy projekt realizowany przez ZSUiS w Jaśle we współpracy z Cukiernią Bassara z Dębicy. Jego celem jest zdobywanie i udoskonalanie umiejętności cukierniczych oraz zapoznanie się z nowoczesnymi technikami i technologiami stosowanymi w tej branży przemysłu spożywczego.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     W środę, 10 grudnia 2014 roku w sali bankietowej Hotelu Rzeszów odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów – uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Stypendium to jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. W naszej szkole stypendium otrzymała Agnieszka Stanisz, uczennica kl.3 Technikum Technologii Żywności.

PACZKOWY "WEEKEND CUDÓW" ZA NAMI!
PACZKOWY  "WEEKEND  CUDÓW"  ZA  NAMI!

„Nie szukaj go zbyt daleko.

Twój bliźni, któremu możesz pomóc,

nie mieszka za siedmioma górami.

Jest tutaj, blisko ciebie.”

(Phil Bosmans) 

 

PACZKOWY  „WEEKEND  CUDÓW”  ZA  NAMI!

 

     Koniec minionego tygodnia był dla wszystkich sympatyków Szlachetnej Paczki źródłem szczególnych przeżyć. To wtedy spełniły się marzenia tysięcy Rodzin czekających na wsparcie, ludzką życzliwość, gest dobrej woli. Te wyjątkowe, pozytywne emocje udzieliły się też wszystkim Darczyńcom, którzy podjęli się przygotować dla wybranych przez siebie Rodzin wspaniały prezent – PACZKĘ, która odpowiada na ich indywidualne potrzeby. Również w tym roku byliśmy wśród nich!

ZSUiS gospodarzem Olimpiady Wiedzy o Żywności
ZSUiS gospodarzem Olimpiady Wiedzy o Żywności

     28 listopada w ośmiu okręgach na terenie Polski przeprowadzony został etap okręgowy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Do tegorocznych półfinałów zakwalifikowało się 220 spośród 1203 uczniów uczących się w 54    szkołach całego kraju. Byli wśród nich również uczniowie ZSUiS, którzy startują w Olimpiadzie już po raz 15-ty, zajmując wysokie miejsca w etapach okręgowych, wielokrotnie byli też finalistami i laureatami etapu centralnego. Tym razem nasza szkoła wystąpiła w roli nie tylko jej uczestnika, ale również organizatora.

"Ta, co nie zginęła" - obchody 96 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
"Ta, co nie zginęła" -  obchody 96 rocznicy  Odzyskania przez Polskę  Niepodległości

     Był taki bolesny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła niepodległość. Zaborcy – trzy mocarstwa: Rosja, Prusy i Austria podzielili między siebie polską ziemię, a Polakom chcieli narzucić swoją kulturę, zwyczaje, język i religię.

     Nasz naród dzielnie stawał w obronie najcenniejszych wartości i nigdy się nie poddawał. Gdy w 1914 roku wybuchła I wojna światowa, ożywiły się nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości.

V Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2015
V Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2015

     W dniu 27.10.2014 r. odbył się w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle półfinał V edycji Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Finał mistrzostw odbędzie się 25.02. 2015 roku, w trakcie trwania Targów EXPO SWEET 2015 w Warszawie.

Mistrzostwa te organizowane są przez Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych EXPO SWEET EZIG.

Mamy II miejsce w Mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych i awans do zawodów rejonowych
Mamy II miejsce w Mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych i awans do zawodów rejonowych

     30 października 2014r. w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbyły się Mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

 

Mistrzostwa zostały rozegrane w formule otwartej dla szkół podstawowych i gimnazjów (bez podziału na typy szkół). Poza konkursem w zawodach wzięła udział druga reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1.

Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych rozegrano systemem kołowym w formule zamkniętej. Poza konkursem w zawodach wzięły udział drugie reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkól Usługowych i Spożywczych.

Owocowa promocja zdrowia 2014
Owocowa promocja zdrowia 2014

     W październiku 2014 roku  w Przedszkolu Miejskim nr 3 i  Przedszkolu Miejskim nr 10 w Jaśle  ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie przeprowadzone zostały zajęcia „Owocowa promocja zdrowia”.  W czasie zajęć przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat cennych witamin jakie kryją w sobie owoce, a także podstawowych zasad higieny związanych z ich spożywaniem.

Szachy drużynowe - informacje
Szachy drużynowe - informacje

     Rozgrywki w szachach drużynowych odbędą się w Czwartek 30 października 2014 r w sali 9 w budynku A Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, ul Staszica 30B.

  • godz. 8.00 - Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada
  • godz. 11.30 - Licealiada

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników!

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia