Świąteczny Dar Serca
Dodane przez admin dnia 30. listopad 2020 22:43:24

     Po raz kolejny nasza szkoła pragnie włączyć się przed świętami Bożego Narodzenia  do pomocy potrzebującym. W tym roku chcemy pomóc  niespełna dwuletniemu Kacperkowi Stojowi, który urodził się z chorym serduszkiem i rozszczepem podniebienia.  Wada serca powodowała częste bezdechy, aż doprowadziła do zatrzymania krążenia w wyniku czego został uszkodzony układ nerwowy oraz żołądek i nerki. 

     Kacperek jest małym, dzielnym wojownikiem, który pomimo wielu doświadczeń losu i bólu potrafi odwdzięczać się wszystkim rozczulającym uśmiechem. 

 


Treść rozszerzona

     Po raz kolejny nasza szkoła pragnie włączyć się przed świętami Bożego Narodzenia do pomocy potrzebującym. W tym roku chcemy pomóc niespełna dwuletniemu Kacperkowi Stojowi, który urodził się z chorym serduszkiem i rozszczepem podniebienia. Wada serca powodowała częste bezdechy, aż doprowadziła do zatrzymania krążenia w wyniku czego został uszkodzony układ nerwowy oraz żołądek i nerki.

Chłopiec jest pod stałą opieką wielu specjalistów (kardiologa, neurologa, laryngologa, gastrologa). Przeszedł już dwie operacje - serca i podniebienia, a czekają go jeszcze kolejne, m. in. usunięcie sondy, którą jest karmiony dojelitowo. Przez cały czas jest rehabilitowany bo nie potrafi samodzielnie chodzić, ponadto u neurologopedy uczy się przełykać ślinę i jeść zupkę.

     Kacperek jest małym, dzielnym wojownikiem, który pomimo wielu doświadczeń losu i bólu potrafi odwdzięczać się wszystkim rozczulającym uśmiechem.

     Osoby, które chcą pomóc Kacperkowi w walce o lepszą przyszłość, mogą wrzucić dowolną kwotę do puszek, które znajdują się w sekretariacie naszej szkoły i w bibliotece. Zbiórka będzie trwać do 17 grudnia 2020 r.

     Zachęcamy wszystkich, szczególnie młodzież do zbierania plastikowych zakrętek, które będą odbierane po powrocie do szkoły, a zostaną również przekazane na rehabilitację Kacperka.

 

Uprzejmie prosimy o włączenie się do akcji
Szkolny Klub Wolontariatu