Spotkania z "Najnowszą Historią" w ZSUiS
Dodane przez admin dnia 14. kwiecień 2014 18:51:29

W obecnym roku szkolnym ZSUiS w Jaśle kontynuuje współpracę edukacyjną z  Instytutem  Pamięci Narodowej  -  Komisją Ścigania  Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu  Oddział w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciel historii mgr Ewa Rączka wybrali do realizacji temat: „Historie żołnierzy  z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.”, aby uczniowie lepiej rozumieli obchodzone w dniu 1 marca  Narodowe Święto „Żołnierzy wyklętych”.


Treść rozszerzona

W obecnym roku szkolnym ZSUiS w Jaśle kontynuuje współpracę edukacyjną z  Instytutem  Pamięci Narodowej  -  Komisją Ścigania  Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu  Oddział w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciel historii mgr Ewa Rączka wybrali do realizacji temat: „Historie żołnierzy  z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.”, aby uczniowie lepiej rozumieli obchodzone w dniu 1 marca  Narodowe Święto „Żołnierzy wyklętych”.

W  klasopracowni historii odbyły się spotkania z historykiem IPN panem Maciejem Rędziniakiem w dniach 25 marca i 8 kwietnia 2014 r.  Wzięli  w nich udział nauczyciele i uczniowie klas: 1Tfo, 1Ts, 2Tfo, 2Ts, 3Tfo, 3Ts, 2a i 2b. Zebrani obejrzeli prezentację i wysłuchali bardzo ciekawego, merytorycznego i  pięknie zaprezentowanego wykładu.

Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem brali udział w zajęciach, które bardzo się podobały i przybliżyły im fragment naszej najnowszej historii. 

<< FOTOGALERIA >>