BAJKOWY POKAZ MODY
Dodane przez admin dnia 12. marzec 2014 18:52:01

     Inspiracją do tegorocznego pokazu mody, który odbył się z okazji uroczystości „Wszystko dla kobiet” był bajkowy świat.  Natchnieniem do stworzenia tej fantazyjnej kolekcji stały się takie „modelki” jak Bella z „Pięknej i bestii”, Kopciuszek, Dzwoneczek, Dżasmina z „Alladyna”, Esmeralda z „Dzwonnika z Notre-Dame”, Pocahontas, Mini z „Myszki Miki” ale także Cruella-de-mon z „101 dalmatyńczyków”.  Stroje  mają więc bogata formę, żywą kolorystykę i błyskotki.

     Ale to nie wszystko. Pojawiły się także bohaterki japońskich kreskówek anime oparte na komiksach zwanych mangą. Charakteryzują się one dziewczęcą, bardzo delikatna urodą, dużymi, wręcz olbrzymimi oczami oraz porcelanową cerą. A w ubiorze: krótkie, plisowane czy rozkloszowane spódnice, długie skarpetki, gorsety i dodatki (kokardy, falbany, aksamitki). Fryzury z długich rozpuszczonych włosów z mocnym akcentem kolorystycznym.


Treść rozszerzona

     Inspiracją do tegorocznego pokazu mody, który odbył się z okazji uroczystości „Wszystko dla kobiet” był bajkowy świat.  Natchnieniem do stworzenia tej fantazyjnej kolekcji stały się takie „modelki” jak Bella z „Pięknej i bestii”, Kopciuszek, Dzwoneczek, Dżasmina z „Alladyna”, Esmeralda z „Dzwonnika z Notre-Dame”, Pocahontas, Mini z „Myszki Miki” ale także Cruella-de-mon z „101 dalmatyńczyków”.  Stroje  mają więc bogata formę, żywą kolorystykę i błyskotki.

Ale to nie wszystko. Pojawiły się także bohaterki japońskich kreskówek anime oparte na komiksach zwanych mangą. Charakteryzują się one dziewczęcą, bardzo delikatna urodą, dużymi, wręcz olbrzymimi oczami oraz porcelanową cerą. A w ubiorze: krótkie, plisowane czy rozkloszowane spódnice, długie skarpetki, gorsety i dodatki (kokardy, falbany, aksamitki). Fryzury z długich rozpuszczonych włosów z mocnym akcentem kolorystycznym.

 

INSPIRACJE BAJKOWYM ŚWIATEM DISNEYA:

Opracowanie, prezentacja i wykonanie strojów:

Bella: Agnieszka Świątek kl. 3Tfo

Pocahontas: Klaudia Baczyńska 3Tfo

Kopciuszek: Katarzyna Błążejowska kl. 3Tfo

Dzwoneczek: Diana Pawluś kl. 3Tfo

Esmeralda: Angelika Czajka kl. 3Tfo

Dżasmina: Iza Baran i Sabik Dominika 2Tfo

Mini: Żaneta Kopacz 2Tfo

Cruella-de-mon: Paulina Dedo 2Tfo

INSPIRACJE JAPOŃSKIMI KRESKÓWKAMI ANIME:

Opracowanie, prezentacja i wykonanie strojów kl. 1Tfo:

Gabriela Poliwka

Magda Tomkiewicz i Kaja Szela

Aleksandra Wójcik

Anita Jerzyk i Karolina Kołdarz

WYKONANIE FRYZUR:

Brocławik Aleksandra kl. 1Tfo

Mikrut Monika kl. 1Tfo

Kumiega Kinga kl. 1 Tfo

Gierut Kamila kl. 2Tfo

Źrebiec Ilona kl. 3Tfo

Samorowska Angelina kl. 3Tfo

WYKONANIE MAKIJAŻU:

Karolina Karmelita kl. 3Tu

Karolina Krajewska 3Tfo

Angelika Czajka 3Tfo

Gabriela Leśniak 2Tfo

 

Kolekcja powstała pod kierunkiem nauczycielek:

Fryzury: Monika Kamińska

Stroje i makijaż: Magdalena Warywoda


Zapraszamy do  << GALERII FOTOGRAFII >>  na wycieczkę w świat bajki…