05 Kwietnia 2025
Nasze kierunki w roku szkolnym 2021/22

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły
Deklaracja dostępności

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

PLAN LEKCJI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

Egzamin maturalny i zawodowy 2021

ZDALNE NAUCZANIE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Akcja #KOMÓRKOMANIA
Akcja #KOMÓRKOMANIA

     W dniu 22.02.2017 r. pod patronatem Fundacji DKMS Polska w naszej szkole zorganizowano rejestrację potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego, która odbywała się w godzinach od 9.00 do 14.00.

     Akcja pod nazwą „#KOMÓRKOMANIA” to projekt  mający na celu ratowanie czyjegoś życia za pomocą komórki, ale nie tej noszonej w kieszeni, lecz tej którą każdy z nas nosi w swoim ciele - komórki macierzystej. Życie często bywa przewrotne i każdy może w nieoczekiwanej chwili potrzebować pomocy.

     Udział w projekcie doskonale wpisuje się w ogłoszony przez MEN „Rok wolontariatu” oraz w misję szkoły, gdyż zadaniem nauczycieli jest wychowywanie młodych ludzi, uwrażliwianie na potrzeby innych i uczenie empatii.

     Przed rejestracją przeprowadzono pogadanki edukacyjno-informacyjne klasach trzecich i czwartych technikum oraz w trzecich klasach zasadniczej szkoły zawodowej w celu uświadomienia uczniów, że każdy może komuś uratować życie oraz  aby obalić różne mity krążące wokół pobierania szpiku. Efektem projektu było umożliwienie zarejestrowania się w Bazie DKMS 28 potencjalnym Dawcom spośród uczniów i nauczycieli, którzy podjęli świadomą decyzję w tej kwestii.

      Organizując akcję #KOMÓRKOMANIA szkoła ma przede wszystkim realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Jest to również doświadczenie, które kształtuje pożądane prospołeczne postawy wśród młodzieży i ugruntowuje wizerunek naszej szkoły w środowisku lokalnym jako inspirującej i podejmującej ważne tematy społeczne. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „Bliźniaka genetycznego”.

Przy rejestracji pomagały wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w składzie: Laura Zarzyka, Szpak Kinga, Rak Małgorzata, Ziomek Paulina, Zięba Patrycja, Wojtowicz Klaudia. Koordynatorami akcji były p. Dorota Błasik i p. Mariola Jałowy.

Organizatorzy z serca dziękują tym, którzy zarejestrowali się w bazie DKMS
oraz wsparli akcję.

 

<<FOTOGALERIA>>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia