09 Czerwiec 2023
Nasze kierunki w roku szkolnym 2021/22

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły
Deklaracja dostępności

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

PLAN LEKCJI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

Egzamin maturalny i zawodowy 2021

ZDALNE NAUCZANIE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Gloria Victis bohaterom powstania styczniowego 1863 r.
Gloria Victis bohaterom powstania styczniowego 1863 r.

Gloria Victis

bohaterom powstania styczniowego 1863 r.

     Na dzień 22 stycznia 2014 r. przypada 151 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Zakończył się także rok 2013, który Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rokiem Powstania Styczniowego w 150 rocznicę jego wybuchu. Te okoliczności spowodowały, że uczniowie z klasy III Ts, Klasy I Ts, i Klasy I Tfo pod kierunkiem nauczyciela historii mgr Ewy Rączki przygotowali uroczystą akademię. poświęconą tym wydarzeniom. Opracowany program słowno – muzyczny młodzież w dniu 15 I 2014 r. zaprezentowała dyrekcji ,nauczycielom i młodzieży ZSUiS w Jaśle.

     Na wstępie pani dyrektor szkoły mgr Renata Skórka wręczyła nagrody uczennicom, które brały udział w konkursie szkolnym fotograficzno – filmowym pt. „Zakręceni zawodowo”.

     Uczennice z klasy III Tfo zaprojektowały i wykonały piękną, okolicznościową i patriotyczną dekorację. Uczniowie Klas I Tfo i III Ts zaprezentowali scenariusz słowno muzyczny uroczystości, przeplatany poezją popowstaniową i pieśniami z tamtych lat. Uczniowie klasy I Ts zadbali o audio – wizualną stronę akademii, gdyż po zakończeniu części słowno – muzycznej, uczestniczący w uroczystości obejrzeli krótki film historyczny o powstaniu styczniowym podsumowujący i wzbogacający tę tematykę.

Wszyscy zebrani w miłej, patriotycznej atmosferze, pełnej zadumy, przeżyli spotkanie z fragmentem dziejów naszej Ojczyzny, które na nowo ożyły w czasie akademii.

 

<< FOTOGALERIA >>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia